Света Архиерејска Литургија

Објавено на 15.4.2016 15:00:26

На 24.04.2016 година ЦВЕТНИЦИ - Влегување на Г.И.Х. во Ерусалим, во храмот „Св. Кирил и Методиј“ во Гевгелија, со почеток во 08:00ч. ќе се отслужи Света Архиерејска Литургија со која ќе чиноначалствува Митрополитот Повардарски г. Агатангел


Прочитано 1705 пати